MİX Hidromix Renk Düzenleyici (10kg.)

Profesyonel Ürün! Halılarınızın renklerini korur, yıpranmalarını önler.El dokuma ve yün halıların, yanlış yöntem ve tekniklerle yıkanması sonucu, halıların renkleri birbirine karışarak, koyu renkler açık renkler üzerinde detone tonlar oluşturur. Bu duruma halk arasında boya verme denir. Tecrübe eksikliği ve uygun olmayan ürün kullanımı neticesinde, bu problem ile sıkça karşılaşılmaktadır ancak bu halıların Hidromix Renk Düzenleyici ile yüksek oranda eski haline getirilip düzeltilmesi mümkündür. Profesyonel kullanım gerektirir.

KULLANIM ŞEKLİ
Teknik normal proses olup, renk düzeltme işleminde; Halı normal bir şekilde hızlıca yıkanıp durulanarak; sıkma işlemine geçmeden, gelberi ile sıyırmak suretiyle, yüzeyin susuz, sadece nemli kalması sağlanır.Kova içerisine halının m² sine uygun, (Boyanma duruma göre; 6 Metrekare halı için 15 litre suya 1 su bardağı kadar) doğru ölçekte, renk düzenleyici kimyasal karıştırılmış su; halının her tarafına yayılacak şekilde halı üzerine tatbik edilir.Bu süreçte kesinlikle halıya fırçalama ya da benzeri fiziksel müdahalede bulunulmamalıdır.Burada birkaç dakika içerisinde, renklerin toparlandığı gözle görülmeye başlanır. Bu zamanlama halının boya verme yüzdesi ve hava sıcaklığına göre değişiklik gösterebilir.Bu süreç içinde zaman yönetimi, çok önemli olduğundan yine birkaç dakika içerisinde hemen durulama yapılarak sıkma işlemine geçilir.

TÜKETİCİNİN DİKKATİNE
Kullanma talimatını mutlaka okuyunuz. Çocuklardan uzak tutun. Kullanım sonrası eli yıkayın. Koruyucu eldiven, kıyafet, maske, gözlük kullanın. Güneş ışığından koruyun. 40 ºC’yi aşmayacak sıcaklıklarda depolayın. Teneffüs edildiğinde: Temiz havaya çıkarın. Nefes almada zorlanma varsa suni teneffüs yapılmalı, derhal doktora başvurulmalıdır. Gözle teması halinde: Kontak lensiniz varsa ve yapması kolaysa çıkarın. Göz ile temasında bol su ile ara sıra üst ve alt kapaklarını kaldırarak en az 20 dakika yıkayın ve derhal doktora başvurun. Deriyle teması halinde: Cilt ile temasında en az 15 dakika bol su ile yıkayın. Kirlenmiş kıyafetlerinizi çıkarın. Tahriş söz konusu ise doktora başvurun. YUTULMASI HALİNDE : Kendinizi iyi hissetmiyorsanız ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİNİN 114 NOLU TELEFONUNU veya doktoru arayın.

Kesin çözüm arayanlar için!