Dünya çapında bayilik aramaktayız. Ailemize katılmak ister misiniz?

Doğru Halı Yıkama Tekniği Nasıl Olmalıdır?

Ortalama yılda 2 kez yıkanması önerilen halıların, bölgesel kirlilik oranları, çocuk veya alerji faktörlerinden kaynaklı yıkanma sıklığı değişkenlik gösterebilmektedir.

Halı temizliği, ev hijyeni açısından olmazsa olmaz bir değere sahiptir. Ortalama yılda 2 kez yıkanması önerilen halıların, bölgesel kirlilik oranları, çocuk veya alerji faktörlerinden kaynaklı yıkanma sıklığı değişkenlik gösterebilmektedir. Halılar sıklıkla silinse ve süpürülse de yıkama işlemi kadar nitelikli bir temizlik işlemi ortaya konamamaktadır. Bu sebeple halıların derinlemesine temizlenmesi ve kalıcı hijyenin sağlanabilmesi için yıkanması bir ön koşul olmaktadır.

Son zamanlarda evde halı yıkama işlemleri oldukça azalmaktadır. Evde halı yıkamanın, yeterli düzeyde hijyen ortaya koymadığına inanılması, zahmetli ve vakit alan bir süreç olması, halı temizliğinin uzman kişilere bırakılması ile sonuçlanmaktadır. Halıların evde yıkanmasının diğer dezavantajları arasında ise evlerde yıkama biçiminde, halının tür ve özelliğine uygun olmayan bilinçsiz yıkama uygulamalarından kaynaklı zarar görmesi gelmektedir. Fakat işinin uzmanı halı yıkama tesislerince temizlenen halılar, yıpranma ve deformasyona uğramadan en etkili teknikler ile yıkanarak teslim edilmektedir.

Halı yıkamacılar, halının cinsini inceleyerek hangi halı şampuanını kullanacağına karar verirler. Çünkü halılar birbirinden farklıdır ve her halı ayrı bir işlem gerektirdiği gibi ayrı bir halı yıkama şampuanı gerektirmektedir. Mix Kimya bu noktada güçlü temizleme özelliğine sahip Sensitive, Ultra, Natural ve White halı yıkama şampuanlarını geliştirmektedir.

Örneğin; ipek bir halıyı, endüstriyel halı yıkama şampuanıyla yıkamak halının renginin değişmesine ve zarar görmesine yol açabilir. Bu da halı yapısını bozarak değerinin düşmesine, kötü bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır. Halı leke çıkarıcılarının yoğun bir şekilde uygulanması da yine halıya zarar veren durumlardan biridir. Halıya dökülen leke çıkarıcı miktarı lekeden lekeye ve halıdan halıya değişkenlik gösterebilmektedir.

Bir diğer özen gösterilmesi gereken konu, halıya uygulanacak parfümün yüksek kalıcılığa sahip iyi bir parfüm olmasıdır. Bu noktada geliştirilen Mix Emperia, Lakus, Anka ve Sweet halı parfümleri yapılan yıkama işleminin belirginliğini daha çok ortaya koyacaktır.

Halı yıkama işlemi bir dizi uygulanması gereken kural ve püf noktalardan oluşmaktadır. Halınızın yapısını iyi tanımak ve buna uygun en iyi hizmeti sağlayan tesisi bulmak halınızın nitelikli bir temizlik işleminden geçirilmesinde en büyük etmen olmaktadır.

Temizlik sektöründe mi çalışıyorsunuz?

Toptan Satış Fırsatlarına Göz Atın